X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
به وبلاگ ما خوش آمدید

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 22 فروردین‌ماه سال 1391

هزینه نیم‌میلیون دلاری پنتاگون در جنگ سایبری علیه ایران

بودجه‌ نیم میلیون دلاری در اختیار “آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا” قرار گرفته است تا خرج این پروژه و طراحی ابزار لازم شود.
به گزارش سافت گذر به نقل از ظهور؛ روزنامه‌ “واشنگتن پست” به نقل از مقامات پنتاگون از اختصاص نیم میلیون دلار به پروژه ساخت

نسل تازه‌ای از جنگ‌افزارهای جنگ سایبری علیه ایران و سوریه خبر داد.پنتاگون اعلام کرد که این ابزار تازه، می‌تواند شبکه‌های این کشورها را حتی اگر به اینترنت متصل نباشد، شناسایی کند. پنتاگون به دنبال آن بود که از چنین امکانی در زمان حمله‌ نظامی نیروهای ناتو به لیبی در سال گذشته‌ میلادی استفاده کند، با این‌حال متخصصان این وزارتخانه اعلام کردند که یک سال دیگر زمان لازم دارند تا برنامه‌ها و ابزارهای لازم برای شناسایی و تعقیب آفلاین در حملات سایبری را طراحی کنند.

یک مقام مسئول وزارت دفاع آمریکا که خواسته نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با روزنامه‌ “واشنگتن پست” گفته است: «در زمان حمله‌ نظامی ناتو به لیبی، پنتاگون آمادگی استفاده از این فناوری را نداشت. هنوز هم آماده نیستیم، با این‌حال در مراحل پایانی ساخت تجهیزات به سر می‌‌بریم و به زودی امکان تعقیب کاربران سایبر را حتا وقتی به اینترنت وصل نیستند، خواهیم داشت.»سیستمی که نهادهای نظامی آمریکا به دنبال طراحی آن هستند، کد مهاجم را از طریق امواج رادیو نیز شناسایی و دنبال خواهد کرد. بودجه‌ نیم میلیون دلاری در اختیار “آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا” قرار گرفته است تا خرج این پروژه و طراحی ابزار لازم شود.


با این‌حال کدهایی که بعد از استفاده از این برنامه شناسایی می‌شوند، باید یک‌بار دیگر بررسی شوند تا هدف را با دقت کامل مورد حمله قرار دهند.

“ژوئل هاردینگ”، مشاور نظامی مستقل که به پنتاگون نیز مشاوره می‌دهد، در گفت‌وگو با “واشنگتن پست” ابراز تردید کرده است که این ابزار تازه، سودمند باشد. او گفته است: «چنین سیستمی در صورتی می‌تواند موفق باشد که برنامه‌ بسیار دقیقی برای تحلیل کدهای هر سیستم کامپیوتری در اختیار داشته باشد. هر سیستم نرم‌افزارها و سیستم‌های به‌روزرسانی متفاوتی دارد و به نظر نمی‌رسد ما فعلا امکان تحلیل دقیق کدهای هر سیستم را داشته باشیم.»




طبقه بندی:
ارسال توسط mahdi
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجو گر
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
blogskin
mahdi

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه